Likadom

Montované domy

slide1

Montované domy sú v súčasnosti jedným z najpoužívanejších a najpresadzovanejších stavebných systémov v oblasti drevostavebníctva.

Jednou z mnohých výhod tohto systému je rýchla a suchá výstavba. Stavba pozostáva z vopred vyrobených celostenových panelov. Na pripravenú základovú dosku sa tieto celostenové panely pomocou žeriavu upevnia.  Týmto postupom je hrubá stavba postavená a zakrytá za pár dní. Výroba jednotlivých častí domu – stien, prebieha v kontrolovaných podmienkach vo výrobnej hale. Na stavenisku preto nie je potrebné pracne skladať konštrukciu po menších kúskoch ako je to pri iných systémoch, a nehrozí ani tendencia prácu „odfušovať pre nedostatok času alebo kvôli počasiu.

Ako pri každom drevodome, ktorý realizujeme aj pri tomto stavebnom systéme dbáme na kvalitu stavebných materiálov. Nosnú konštrukciu tohto systému tvorí drevený rám so stĺpikmi z tzv. KVH hranolov (inak nazývaný aj stĺpikový systém), ktorý je vyplnený rôznymi izolačnými materiálmi (minerálna vlna, drevovláknitá izolácia, parozábranné/paropriepustné fólie, atď.), ktoré prispôsobujeme požiadavkám zákazníka.

Radenie jednotlivých vrstiev steny je založené na difúzne otvorenom systéme ktorý je v dnešnej dobe veľmi rozšírený. Ďalšou výhodou týchto stavieb je veľmi rýchla výstavba.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/0/4/0420a8c4-fbdd-4a23-9215-75ac10104144/likadom.com/web/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405