Likadom

Liptovské zruby

slide2

Nosným produktom našej firmy je zrubový systém, ktorý nazývame Liptovský dom. Tento typ drevodomov je vďaka svojej funkčnosti a efektívnosti na trhu už 30 rokov. 

Liptovský zrubový dom ponúka teplo a vôňu domova už mnohým jeho majiteľom. Ako u každého z našich drevodomov, snažíme sa o maximálne využitie prírodných materiálov.  Naše drevodomy spĺňajú všetky podmienky eurokódu 5, navyše sú ekologické, s pozitívnymi účinkami na zdravie ľudí, ktorí takýto objekt užívajú. Základom každého drevodomu je kvalitná nosná konštrukcia. V našom prípade ide o zrubové profily. Drevo ktoré pre tento účel používame pochádza z Liptovskej kotliny. Tu sa nachádzajú mohutné a kvalitné stromy smrekov a jedlí, ktoré sú základom trvácneho a kvalitne postaveného drevodomu. Používame drevo výlučne zo zimnej ťažby.

 

Prečo by ste si mali dať postaviť  drevodom z masívnych zrubových dielcov?

Je vedecky dokázané, že masívne drevené stavby spomaľujú tep srdca. Drevo má pozitívny účinok na človeka, pretože je to prírodný materiál. Jedna noc v masívnom drevodome je schopná ušetriť človeku 3000 úderov! To znamená že počas jedinej noci ušetrí vaše srdce hodinu práce. To má za následok predĺženie fázy hlbokého spánku a zároveň sa posilňuje vegetatívny nervový systém.

Drevo má ešte ďalšiu zdraviu prospešnú schopnosť, ktorá je aktuálna najmä v dnešnej dobe. Sieťovitá a husto prepojená štruktúra dreva je schopná pri určitej hrúbke (300 mm a viac) pohltiť vysokofrekvenčné žiarenie o cca 90%! Laicky povedané, signál mobilných sietí je vo veľkej miere rušený stenami stavby.

V krátkosti povedané, pobyt v drevodome od prvého dňa dokončenia má IBA pozitívny dopad na zdravie človeka. 

A prečo by ste si mali dať postaviť drevodom práve od nás?

Sme jediná firma na Slovensku, ktorá vyrába vlastné zrubové profily z celistvého mimostredového reziva. To nám zaručuje rozmerovú stálosť, celistvý a nepopraskaný povrch, po celú dobu životnosti drevodomu. Zrubový profil, ktorý vyrábame nenájdete u žiadneho iného výrobcu zrubových drevodomov. To robí naše stavby jedinečné a originálne. Najväčšou výhodou tohto stavebného systému je, že každý jeden hranol je z jedného kusa dreva. To znamená že steny neobsahujú žiadne lepidlá, ktoré časom degradujú a spoje sa časom rozlepia, čo má za následok, že stavba tak stráca celistvosť a vzduchotesnosť. Ďalšou výhodou je zachovanie čisto prírodného charakteru drevostavby a to bez použitia škodlivých chemikálií. Používame nátery založené IBA na báze prírodných voskov a olejov, ktoré sú prírodzené a neškodlivé ľudskému zdraviu.

Konštrukcia liptovského zrubu je tvorená z viacerých vrstiev:

Vonkajšiu stenu tvorí smrekový zrubový profil o rozmere 110 x 170 mm, ktorý je vyrobený z mimostredového reziva.  Kontakt medzi jednotlivými zrubovými profilmi v pozdĺžnom smere zabezpečuje pero-drážkový spoj.

Pri rohových stykoch profilov ponúkame dve prevedenia:

– prvým je klasický preplátovaný resp. prekladaný spoj

– druhým je spoj na pokos v 45° uhle, ktorý sa dodatočne prekryje okrasnou lištou.

Pre robustnejší vzhľad a lepšie tepelno-technické vlastnosti je možné zrubový profil orientovať „na ležato“.

Za zrubovým profilom sa ďalej nachádza roštovanie a izolácia o hrúbke 100 mm.

Nasleduje inštalačná medzera.

Zo strany interiéru je na výber viacero možností :

-sadrokartón

-zrubový/tatranský obklad

-hlinené omietky

Deliace priečky ponúkame taktiež vo viacerých variantách:

-steny z masívneho dreva v dvoch prevedeniach:

  • zrubový smrekový profil (pozostávajúci z lamiel)

  • bukové hranoly s priznaným jadrom.

-akumulačné steny z nepálených tehál

– CD profily a sadrokartón (prípadne s hlinenou alebo klasickou omietkou)

– Murované steny + hlinená alebo klasická omietka

Dohodnite si  termín obhliadky nášho vzorového domu ešte dnes, aby ste sa presvedčili o kvalite, ktorú vám ponúkame.

 

                                                              


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/0/4/0420a8c4-fbdd-4a23-9215-75ac10104144/likadom.com/web/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405